Udało się połączyć z bazą dancych!

SKARB KIBICA - kolarz

SKARB KIBICA
szukaj kolarza

Pascal Ackermann

zdjęcie: Pascal Ackermann
data urodzenia: 1994-01-17
wiek:27
narodowość: Niemcy Niemcy
ekipa: Bora - Hansgrohe
wzrost: 180 cm
waga: 78 kg
zaw. od: 2013

ranking kroczący ranking 3-letni
Cli
Hil
Fl
Spr
Cbl
TT
Cli
Hil
Fl
Spr
Cbl
TT
* - wyjaśnienie skrótów

Najlepsze wyniki:

1. miejsce w Mistrzostwach Niemiec RR (2018)
2x 1. miejsce w Clasica de Almeria (2019, 2019)
2x 1. miejsce w GP de Fourmies / La Voix du Nord (2019, 2018)
1. miejsce w Brussels Cycling Classic (2018)
1. miejsce w Prudential RideLondon & Surrey Classic (2018)
1. miejsce w Bredene Koksijde Classic (2019)
1. miejsce w Gooikse Pijl (2019)
1. miejsce na 2 etapach Giro d'Italia (2019)
1. miejsce na 2 etapach Vuelta a Espana (2020)
1. miejsce na 4 etapach Tour de Pologne (2019, 2018)
1. miejsce na etapie Criterium du Dauphine (2018)
1. miejsce na 2 etapach Tirreno-Adriatico (2020)
1. miejsce na etapie Tour de Romandie (2018)
1. miejsce na etapie Szlakiem Grodow Piastowskich (2015)
1. miejsce na etapie Deutschland Tour (2019)
1. miejsce na etapie Tour de Slovénie (2019)
1. miejsce na 3 etapach Gree-Tour of Guangxi (2019, 2018)
1. miejsce na etapie UAE Tour (2020)
1. miejsce w klasyfikacji punktowej Tirreno-Adriatico (2020)
1. miejsce w klasyfikacji punktowej Giro d'Italia (2019)


Ilość zwycięstw:
30 = 9 (Klasyfikacja generalna) + 19 (Etapy) + 2 (Klasyfikacje)

Historia kolarza

od kiedyekipa
2021flaga Bora - Hansgrohe (BOH) - PT
2020flaga Bora - Hansgrohe (BOH) - PT
2019flaga Bora - Hansgrohe (BOH) - PT
2018flaga Bora - Hansgrohe (BOH) - PT
2017flaga Bora - Hansgrohe (BOH) - PT
2016flaga Rad-Net Rose Team (RNR) - CT
2015flaga Rad-Net Rose Team (RNR) - CT
2014flaga Rad-Net Rose Team (RNR) - CT
2013flaga RadNet - Rose (RNR) - CT

Osiągnięcia w obecnym sezonie

3. miejsce na etapie 6. UAE Tour (2.UWT)
3. miejsce na etapie 4. Etoile de Besseges (2.1)
6. miejsce na etapie 1. Paris-Nice (2.UWT)
6. miejsce na etapie 4. UAE Tour (2.UWT)
7. miejsce na etapie 2. Paris-Nice (2.UWT)
Wszystkie wyniki sezonu (11.)

Osiągnięcia w poprzednich sezonach

Sezon 2021

3. miejsce na etapie 4. Etoile de Besseges (2.1)
Wszystkie wyniki sezonu (1)

Sezon 2020

1. miejsce w klasyfikacji punktowej Tirreno-Adriatico (2.UWT)
1. miejsce na etapie 1. UAE Tour (2.UWT)
1. miejsce na etapie 1. Tirreno-Adriatico (2.UWT)
1. miejsce na etapie 2. Tirreno-Adriatico (2.UWT)
1. miejsce na etapie 9. Vuelta a Espana (2.UWT)
1. miejsce na etapie 18. Vuelta a Espana (2.UWT)
2. miejsce w Mistrzostwach Niemiec RR (NC)
2. miejsce na etapie 2. Paris-Nice (2.UWT)
2. miejsce na etapie 2. Tour de Pologne (2.UWT)
2. miejsce na etapie 5. Tour de Pologne (2.UWT)
2. miejsce na etapie 6. Tirreno-Adriatico (2.UWT)
2. miejsce na etapie 15. Vuelta a Espana (2.UWT)
2. miejsce w Trofeo Santanyi-SesSalines-Campos (1.1)
2. miejsce w Trofeo Palma (1.1)
3. miejsce w UEC Road European Championships (Plouay) - RR (CC)
3. miejsce na etapie 1. Binck Bank Tour (2.UWT)
3. miejsce na etapie 3. Binck Bank Tour (2.UWT)
3. miejsce na etapie 4. UAE Tour (2.UWT)
4. miejsce na etapie 4. Vuelta a Espana (2.UWT)
6. miejsce w klasyfikacji punktowej Vuelta a Espana (2.UWT)
Wszystkie wyniki sezonu (56)

Sezon 2019

1. miejsce w Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (1.UWT)
1. miejsce w klasyfikacji punktowej Giro d'Italia (2.UWT)
1. miejsce na etapie 1. Tour de Pologne (2.UWT)
1. miejsce na etapie 2. Giro d'Italia (2.UWT)
1. miejsce na etapie 3. Tour de Pologne (2.UWT)
1. miejsce na etapie 3. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
1. miejsce na etapie 5. Giro d'Italia (2.UWT)
1. miejsce na etapie 6. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
1. miejsce w Clasica de Almeria (1.HC)
1. miejsce w Bredene Koksijde Classic (1.HC)
1. miejsce w GP de Fourmies / La Voix du Nord (1.HC)
1. miejsce w Gooikse Pijl (1.1)
1. miejsce na etapie 1. Tour de Slovénie (2.HC)
1. miejsce na etapie 1. Deutschland Tour (2.HC)
2. miejsce na etapie 1. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce na etapie 2. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce na etapie 5. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce na etapie 18. Giro d'Italia (2.UWT)
2. miejsce w Nokere-Koerse (1.HC)
2. miejsce w Brussels Cycling Classic (1.HC)
2. miejsce w Primus Classic Impanis - Van Petegem (1.HC)
2. miejsce w Sparkassen Münsterland Giro (1.HC)
3. miejsce w UEC Road European Championships (Alkmaar) - RR (CC)
3. miejsce na etapie 2. Tour de Pologne (2.UWT)
3. miejsce na etapie 3. Giro d'Italia (2.UWT)
3. miejsce na etapie 8. Giro d'Italia (2.UWT)
3. miejsce na etapie 11. Giro d'Italia (2.UWT)
3. miejsce na etapie 1. Volta ao Algarve (2.HC)
4. miejsce na etapie 4. Giro d'Italia (2.UWT)
Wszystkie wyniki sezonu (54)

Sezon 2018

1. miejsce w Mistrzostwach Niemiec RR (NC)
1. miejsce w Prudential RideLondon & Surrey Classic (1.UWT)
1. miejsce na etapie 1. Tour de Pologne (2.UWT)
1. miejsce na etapie 2. Criterium du Dauphine (2.UWT)
1. miejsce na etapie 2. Tour de Pologne (2.UWT)
1. miejsce na etapie 2. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
1. miejsce na etapie 5. Tour de Romandie (2.UWT)
1. miejsce w Brussels Cycling Classic (1.HC)
1. miejsce w GP de Fourmies / La Voix du Nord (1.HC)
2. miejsce na etapie 3. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce na etapie 5. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce na etapie 6. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
2. miejsce w Driedaagse De Panne-Koksijde (1.HC)
2. miejsce w Scheldeprijs (1.HC)
2. miejsce na etapie 1. Deutschland Tour (2.1)
3. miejsce na etapie 1. Criterium du Dauphine (2.UWT)
3. miejsce na etapie 2. Abu Dhabi Tour (2.UWT)
3. miejsce na etapie 3. Abu Dhabi Tour (2.UWT)
3. miejsce w Handzame Classic (1.HC)
3. miejsce w Hammer Hong Kong (2.1)
3. miejsce na etapie 1. Hammer Hong Kong (2.1)
4. miejsce na etapie 1. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
4. miejsce na etapie 5. Tour de Pologne (2.UWT)
5. miejsce w Sparkassen Münsterland Giro (1.HC)
9. miejsce w klasyfikacji punktowej Tour de Romandie (2.UWT)
Wszystkie wyniki sezonu (48)

Sezon 2017

3. miejsce na etapie 1. Gree-Tour of Guangxi (2.UWT)
4. miejsce w European Championships (Herning) - RR (CC)
5. miejsce w Scheldeprijs (1.HC)
7. miejsce na etapie 5. Criterium du Dauphine (2.UWT)
8. miejsce na etapie 2. Criterium du Dauphine (2.UWT)
9. miejsce na etapie 3. Criterium du Dauphine (2.UWT)
Wszystkie wyniki sezonu (25)

Sezon 2016

2. miejsce w Mistrzostwach Świata U23 - jazda na czas (CM23)
3. miejsce w Sparkassen Münsterland Giro (1.1)
4. miejsce w Mistrzostwach Niemiec RR (NC)
6. miejsce w Kattekoers Ieper / Gent - Wevelgem u23 (1.Ncup)
7. miejsce w Rund um Köln (1.1)
Wszystkie wyniki sezonu (8)

Sezon 2015

1. miejsce na etapie 2. Szlakiem Grodow Piastowskich (2.2)
2. miejsce na etapie 4. Szlakiem Grodow Piastowskich (2.2)
8. miejsce w Mistrzostwach Europy U23 (CC)
8. miejsce w Sparkassen Münsterland Giro (1.HC)
Wszystkie wyniki sezonu (4)

Sezon 2013

Wszystkie wyniki sezonu (1)



skróty
Cli - katagoria najlepszy góral;
Hil - kategoria najlepszy na pagórkach;
Fl  - kategoria najlepszy na płaskim;
Spr - kategoria najlepszy sprinter;
Cbl - kategoria najlepszy w jeździe po bruku;
TT  - kategoria najlepszy na czas.
ranking 3-letni - ranking obliczany na podstawie wyników z 3 ostatnich lat
ranking kroczący - ranking obliczany na podstawie wyników z ostatnich 365 dni